Web Content Viewer
Kind en Jeugd
Onze afdeling Kind en Jeugd, bestaande uit kinder-poliklinieken en kinder-verpleegafdelingen, is er voor baby´s en kinderen van 0 t/m 17 jaar en voor ouders/verzorgers. Is uw baby te vroeg geboren? Heeft uw kind langdurige klachten, een ziekte, ontwikkelings- of groeiproblemen? Dan kunt u samen met uw kind bij ons terecht.

Web Content Viewer
Polikliniek Kind en Jeugd
Als u met uw kind een afspraak heeft bij de kinderarts of gespecialiseerd kinderverpleegkundige, dan komt u naar de polikliniek. Is uw kind angstig of heeft hij of zij een speciale benadering nodig? Laat het ons weten. Dan kunnen we daar zoveel mogelijk rekening mee houden.
Het kan zijn dat één van onze assistentes uw kind voor de afspraak nog weegt en zijn of haar lengte opmeet. Soms wordt ook de bloeddruk gemeten. Tijdens de afspraak bij de kinderarts zal de arts uw kind meestal ook lichamelijk onderzoeken. Als er eventueel aanvullend laboratorium- of röntgenonderzoek nodig is, kan dit in veel gevallen gelijk aansluitend plaatsvinden. Voor sommige onderzoeken zult u wel een nieuwe afspraak moeten plannen. Dit kunt u met de assistente regelen. Bij hem of haar kunt u ook terecht voor het inplannen van vervolgafspraken.
Verpleegafdeling Kind en Jeugd
Krijgt uw kind een onderzoek en/of behandeling? Dan kan het zijn dat uw kind wat langer in het ziekenhuis moet blijven. Hij of zij komt dan op onze kinderafdeling te liggen. Deze verpleegafdeling is helemaal ingericht op u en uw kind. Als ouder of verzorger betrekken wij u zoveel mogelijk bij de zorg. Wij houden rekening met uw wensen en ideeën. Dat is fijn voor uw kind en voor uzelf. U krijgt bovendien alle kans om bij uw kind te zijn:
- U kunt op onze afdeling bij uw kind op de kamer slapen. Dat noemen we ook wel rooming-in. Er kan 1 ouder blijven slapen en die krijgt ook een ontbijt. Hieraan zijn geen kosten verbonden.
- Op de Neonatologie-afdeling (ook wel Couveuse-afdeling genoemd) kunt u als moeder, afhankelijk van de beschikbare kamers, soms inroomen (en soms met de vader samen). Deze kosten worden door uw verzekeraar betaald. Wel kan uw eigen risico aangesproken worden. U wordt hierover vooraf geïnformeerd.
- Als ouder of verzorger mag u altijd op bezoek komen en uw kind verzorgen.
- U mag bij de operatie van uw kind zijn tot hij of zij in slaap (onder narcose) is gebracht.
❱ Verpleegafdeling Kind en Jeugd Apeldoorn
❱ Verpleegafdeling Kinder- en Tienerafdeling Zutphen
Hoe bereidt u uw kind voor op een prik of een infuus?
De Prik! app
Kind en Ziekenhuis heeft voor kinderen die geprikt moeten worden of een infuus gaan krijgen een app ontwikkeld: de Prik! app. Niet alleen wordt door het spelen met deze app duidelijk wat er gebeurt bij een bloedafname, infuus of injectie, ook leert uw kind spelenderwijs hoe hij of zij er zelf voor kan zorgen dat het zo prettig mogelijk verloopt.
De ervaring leert dat vooral kinderen in de leeftijdscategorie 3-8 jaar baat hebben bij gebruik van de app. Echter, ook oudere kinderen en volwassenen met prikangst kunnen het plezierig vinden om zich middels de app voor te bereiden op de bloedafname, infuus of injectie.
De Prik! app is gratis te downloaden op tablet, laptop of mobiele telefoon. U vindt de app in de Apple App Store en in de Google Play store.
Helpend taalgebruik voor kind bij ingreep
Kind en Ziekenhuis heeft ook een folder gemaakt voor ouders waarin u kunt lezen wat u als ouder kunt doen om uw kind te helpen.
Hoe bereidt u uw kind voor op een operatie?
Komt uw kind voor een operatie naar ons ziekenhuis? Dan is het belangrijk uw kind goed voor te bereiden op de operatie. Dat helpt bij het verwerken van de operatie en eventuele nare ervaringen. Lees meer over deze voorbereiding en bekijk onze voorlichtingsfilmpjes of fotoverhalen.
Patiëntenrechten van uw kind
Net als volwassenen hebben kinderen ook patiëntenrechten. Deze zijn vastgelegd in de Wet op de Geneeskundige Behandelovereenkomst (WGBO). U leest hier meer over op onze pagina over Rechten en plichten onder de vraag 'Wat zijn de rechten van het kind?'
Web Content Viewer
Afspraak
U komt op afspraak op onze polikliniek na een verwijzing van uw arts. Meestal is dit de huisarts. De huisarts verwijst u dan - natuurlijk in overleg met u – naar onze poli. Het is verstandig u goed voor te bereiden op uw afspraak.
Contact met _paginatitel_?
Contact met Kind en Jeugd?
Onze spreekuren
Ma t/m vr 8.30 - 16.30 uurUw looproute in ons ziekenhuis
Volg looproute 21Onze spreekuren
Ma t/m vr 8.30 - 16.30 uurUw looproute in ons ziekenhuis
Volg looproute 23Onze spreekuren
woe 14.00 - 16.10 uurZo bereikt u ons
Bel 0575 - 59 28 24Onze spreekuren
Woe 13.30 - 16.30 uurZo bereikt u ons
Bel 055 - 581 87 30Onze spreekuren
di en woe (oneven weken) 14.00 - 16.30 uurZo bereikt u ons
Bel 0575 - 74 43 00
Team van _paginatitel_
Web Content Viewer
- Down-poli
- FAS-polikliniek
- Genetisch Spreekuur
- Groei- en Ontwikkelings-poli
- Kinder- en Tienerafdeling & Dagbehandeling Kinderen - Verpleegafdeling
- Kinder-Brede-Blik-poli
- Kinder-allergie-poli
- Kinder-cardiologie-poli
- Kinder-eet-poli
- Kinder-long-poli
- Kinder-plas- en obstipatie-poli
- Logopedie
- Neonatologie-poli
- POP-poli
- Polikliniek Jeugd en Alcohol
- Psychologie Kind & Jeugd
- Verpleegafdeling Neonatologie
- Verpleegafdeling en Dagopname Kind en Jeugd Apeldoorn
Web Content Viewer
Veel gestelde vragen
Vaak hebben u en uw kind vragen voordat u naar het ziekenhuis komt. Hieronder vindt u de antwoorden op de meest gestelde vragen.
Nee, er mag maar één ouder blijven slapen. Dit heeft te maken met de ruimte op de kamer en de patiëntveiligheid die daarmee samenhangt.
Nee, er mag maar één ouder mee; dit heeft te maken met het aantal aanwezigen op de operatiekamer waarbij het niet te druk mag zijn
Ja, u mag op de afdeling Kind en jeugd met uw mobiel bellen. Alleen mag dit niet in de buurt van een medisch apparaat. U dient dan minimaal 1 meter afstand te houden van het apparaat. Eventueel kunt u met de telefoon van de afdeling kort naar huis bellen. Dit kunt u overleggen met de aanwezige verpleegkundige.
Ja, dat mag. U kunt gebruik maken van de gratis Wifi ‘Gelre Gast’. Daarnaast kunt u in Gelre Apeldoorn bij restaurant Vermaat (in de centrale hal) gebruik maken van een computer.
In Gelre Zutphen kunnen broertjes en/of zusjes op bepaalde dagen en tijden terecht in de kinderspeelruimte ‘het Spittaaltje’. Daar kunnen uw kinderen lekker spelen onder begeleiding van vrijwilligers. Lees meer over kinderspeelruimte ‘Het Spittaaltje’. In Gelre Apeldoorn is geen kinderopvang aanwezig.
Web Content Viewer
Patiëntenfolders over Kind en Jeugd
In onze patiëntenfolders lezen u en uw kind uitgebreide informatie over een (dag)opname in ons ziekenhuis. We hebben ook patiëntenfolders over specifieke kinderafdelingen en spreekuren, zoals de Brede-Blik-poli, kindereetteam, afdeling Neonatologie en klinisch genetisch spreekuur. Deze folders vindt u op de betreffende pagina van die afdeling of het spreekuur.
- Dagverpleging voor kinderen Zutphen (pdf, 461 kB)file_download_black
- Jouw opname op de Kinder- en Tienerafdeling (pdf, 440 kB)file_download_black
- Kind en Jeugd afdelingsfolder kinderen (pdf, 1,34 MB)file_download_black
- Kind en Jeugd afdelingsfolder ouders (pdf, 498 kB)file_download_black
- Kind en jeugd afdelingsfolder jongeren (pdf, 945 kB)file_download_black