Home
       
Organisatie Organisatie Voor professionals Leren bij Gelre

Onderzoeken

Om nauwkeurig te kunnen vast stellen of u de ziekte van Lyme heeft, krijgt u enkele onderzoeken (bloedonderzoek en ECG). U komt hiervoor naar het LCA.

Voorbereiding
Neem voor het onderzoek een lijst mee waarop alle door u gebruikte medicatie staat. Deze lijst kunt opvragen bij uw apotheek. Dit medicijnoverzicht voorkomt dat u medicijnen krijgt voorgeschreven die niet passen bij uw bestaande medicatie.

Vragenlijst
Op het LCA moet u een uitgebreide vragenlijst invullen. Hiermee krijgen wij een duidelijk beeld van uw klachten en van de periode waarin de klachten naar voren komen. Voor het invullen van de vragenlijst kunt u hulp krijgen van onze medewerkers.

Het is van belang dat u zich thuis al voorbereidt op de volgende vragen:

  • wanneer heeft u een tekenbeet gehad (datum/jaar)
  • wanneer heeft u de teek verwijderd (hoelang heeft de teek op de huid gezeten)
  • heeft u ooit een rode kring gehad? Zo ja, wanneer (datum/jaar)
  • wat was de datum van de picknick in het bos of de keer dat een vriend een teek had na een wandeling in het bos en u erbij was...

Wetenschappelijk onderzoek
Naast een goed beeld van uw persoonlijke situatie, krijgt het LCA een beter beeld van de ziekte van Lyme in Nederland. We vragen dan ook uw toestemming om uw gegevens anoniem te gebruiken in een wetenschappelijk onderzoek. Dit onderzoek moet bijdragen aan het verbeteren van de behandeling. Ook moet het helpen bij het eerder herkennen van de ziekte van Lyme door hulpverleners.

afbeelding Teek
NIEUWS
Vertel me Gelre: Ik heb een spatader. Wat kun je doen om mij te helpen? (10-05-2012)

22 mei: informatiestands over schildklierziekten (10-05-2012)

Gelre ziekenhuizen Apeldoorn start met voorlichtingsbijeenkomsten hormoontherapie (03-05-2012)

maandag 14 mei: Informatiebijeenkomst over borstvoeding in Gelre Apeldoorn (03-05-2012)

VOORLICHTING

Maandelijks vinden er in Gelre ziekenhuizen bijeenkomsten plaats rondom één specifieke aandoening (bijvoorbeeld pijn op de borst, astma of lyme) .

Alles wat u wilt weten over een bepaald probleem vertellen wij u tijdens deze avonden, die de titel "Vertel me Gelre" hebben meegekregen.

De bijeenkomsten zijn telkens op een maandagavond van 19.30 tot 21.00 uur.
De zaal gaat open om 19.00 uur, we ontvangen u dan graag met een kopje koffie.
In Apeldoorn vinden de avonden plaats in het Auditorium, in Zutphen in het restaurant.  Lees meer.