Home
       
Organisatie Organisatie Voor professionals Werken en leren
Gelre ziekenhuizen Apeldoorn opent polikliniek in Epe

Gelre ziekenhuizen Apeldoorn opent op dinsdag 6 april 2010 een buitenpolikliniek in Epe. Tien medisch specialismen zullen spreekuur gaan houden in het Medisch Centrum aan de Willem Tellstraat 17. Gelre ziekenhuizen wil met de opening van deze polikliniek de service aan patiënten in Epe en omstreken vergroten. De polikliniek in Epe kenmerkt zich door kleinschaligheid, een breed zorgaanbod en korte toegangstijden.

In eerste instantie gaan de volgende medisch specialismen spreekuur houden in Epe:

  • Cardiologie (hartziekten);
  • Chirurgie;
  • Dermatologie (huidziekten);
  • Kindergeneeskunde;
  • Longziekten;
  • Neurologie (ziekten van hersenen, ruggenmerg, zenuwen en spieren);
  • Oogheelkunde;
  • Orthopedie (houdings- en bewegingsapparaat);
  • Psychiatrie;
  • Reumatologie.

Het aantal specialismen dat spreekuur houdt in Epe kan nog worden uitgebreid. Patiënten kunnen ook in de polikliniek terecht voor bloedonderzoek. Daarnaast zijn er plannen om een voorziening te realiseren voor eenvoudig röntgenonderzoek.

In 2003 kwam in Epe een zogenoemde AHOED (apotheek en huisartsen onder één dak) tot stand. Het pand bleek groot genoeg voor nog een aantal huurders en in de loop van de jaren zijn diverse partijen uit de gezondheidszorg aangeschoven. In 2008 werd door de eigenaren van het gebouw – de huisartsen Boon, Hut, Andeweg en De Ruiter – het plan opgevat om een extra verdieping bovenop het bestaande gebouw te realiseren, waar een polikliniek van Gelre ziekenhuizen zou kunnen worden gehuisvest. Een intensieve verbouwing is inmiddels voltooid, zodat de nieuwe polikliniek in gebruik kan worden genomen.

Jan Berkhoff, wethouder volksgezondheid in de gemeente Epe, is zeer blij met de polikliniek in Epe: "Het is geweldig dat deze voorziening voor inwoners van de gemeente Epe nu zo dichtbij komt. Nu kunnen ze voor veel zaken dichtbij huis terecht. Het is bovendien fantastisch dat de eerste- en tweede lijn gezondheidszorg straks mooi op elkaar aansluiten." 

Ook de cliëntenraad van Gelre ziekenhuizen is zeer ingenomen met de nieuwe voorziening in Epe. “Voor de inwoners van de dorpen ten noorden van Apeldoorn is dit een belangrijke kwaliteitsverbetering,“ aldus voorzitter Ton van der Vet. “De reisafstanden en de reisduur worden voor deze inwoners aanzienlijk verminderd.” Verder is het volgens de Cliëntenraad een groot voordeel dat huisartsen en medisch specialisten onder één dak gehuisvest zijn. “Hierdoor kan een directe doorverwijzing en een snellere behandeling plaatsvinden,” aldus Van der Vet.

afbeelding centr-4
LAATSTE NIEUWS
Vertel me Gelre: Ik heb problemen met plassen. Is het mijn prostaat? (09-09-2010)

Roze lintje voor borstkankerzorg Gelre ziekenhuizen Zutphen (07-09-2010)

Groot onderzoek naar duizeligheid bij ziekte van Parkinson (02-09-2010)

Informatiebijeenkomst Borstvoeding in Apeldoorn (01-09-2010)


VOORLICHTING

Maandelijks vinden er in Gelre ziekenhuizen bijeenkomsten plaats rondom één specifieke aandoening (bijvoorbeeld pijn op de borst, astma of lyme) .

Alles wat u wilt weten over een bepaald probleem vertellen wij u tijdens deze avonden, die de titel "Vertel me Gelre" hebben meegekregen.

De bijeenkomsten zijn telkens op een maandagavond van 19.30 tot 21.00 uur.
De zaal gaat open om 19.00 uur, we ontvangen u dan graag met een kopje koffie.
Vooralsnog vinden de bijeenkomsten plaats in Gelre Apeldoorn, in het Auditorium.
Uw gastheer bij deze bijeenkomsten is Bert Kleinlugtenbeld, ziekenhuisdirecteur van Gelre Apeldoorn. Lees meer.