De POS (Pre Operatieve Screening) is samen met de polikliniek voor pijnbestrijding een onderdeel van de polikliniek Anesthesiologie. Iedereen die een vorm van geplande anesthesie krijgt, wordt op de pre-operatieve screening gezien. Deze bestaat uit twee onderdelen.
- Voorbereidend onderzoek
De polikliniek-assistente doet een voorbereidend onderzoek, aan de hand van een door u ingevulde vragenlijst. Deze vragenlijst omvat allerlei vragen over uw gezondheid, medicijngebruik, eerdere operaties, eventuele problemen met eerdere anesthesieën, enz. De assistente meet uw bloeddruk. Als u ouder dan 65 jaar bent, maakt zij ook een hartfilmpje (ECG). Op basis van de ingreep en/of medicijngebruik kan aanvullend bloedonderzoek nodig zijn.
- Vervolgonderzoek
De anesthesioloog stelt zonodig extra vragen en verricht een oriënterend onderzoek van de luchtwegen, het hart en de longen. Hij/zij kijkt ook naar het openen van de mond en de toestand van uw gebit. De anesthesioloog informeert u over de verschillende anesthesievormen en hun voor- en nadelen en risico’s. Hij/zij neemt samen met u de beslissing welke anesthesievorm u krijgt.
Tot slot krijgt u advies over eventueel medicijngebruik. En over welke voorzorgsmaatregelen u moet nemen om de ingreep zo voorspoedig mogelijk te laten verlopen. Stel gerust uw vragen!
Operatie kan doorgang vinden
De anesthesioloog heeft u gezond genoeg bevonden om de operatie te ondergaan. Wanneer de officiële operatiedatum bekend is neemt een medewerker van Bureau Opname telefonisch contact met u op.
Operatie kan nog geen doorgang vinden
Soms kan een beoordeling door een andere arts noodzakelijk zijn. Dit kan betekenen dat goedkeuring voor de operatie langer gaat duren. We houden altijd rekening met de periode waarbinnen u geopereerd moet worden. Als het oordeel van de andere arts bekend is, bepaalt de anesthesioloog opnieuw of de operatie kan doorgaan.
Wat neemt u mee bij uw POS-bezoek?
- De ingevulde vragenlijst
- Een actueel overzicht van uw medicatie, dit haalt u bij uw apotheek
- Spreekt u geen Nederlands? Laat dit dan van tevoren weten. De polikliniek regelt dan een telefonische tolkdienst.



