Home
       
Organisatie Organisatie Voor professionals Leren bij Gelre

Valpoli

De valpoli is bedoeld voor oudere mensen die door onduidelijke redenen vallen of bijna vallen. Uit landelijke gegevens blijkt dat 30-50% van de ouderen minimaal een keer per jaar valt. Een val kan lichamelijke gevolgen hebben zoals verwondingen of botbreuken, maar ook leiden tot angst voor vallen en bewegen.

Op de valpoli wordt onderzoek gedaan naar de oorzaak van het vallen of bijna vallen. Op basis van deze onderzoeken krijgt u adviezen. Het uiteindelijke doel is dat u niet meer, of minder vaak, valt en dat u zich beter durft te bewegen.

De gang van zaken op de valpoli
De geriater zal met u een gesprek hebben en een lichamelijk onderzoek doen. De verpleegkundige zal door middel van vragen en testen met u de risicofactoren voor het vallen proberen op te sporen en andere problemen in kaart brengen. De fysiotherapeut neemt een aantal testen af om te kijken naar uw balans en bewegingspatroon. In een gezamenlijk overleg worden uw gegevens besproken.

Op de dag van het onderzoek wordt bloed afgenomen voor onderzoek en een ECG (hartfilmpje) gemaakt. Als dat nodig is wordt soms al röntgenonderzoek gepland vóór uw polikliniekbezoek. U moet er rekening mee houden dat u op de dag van het onderzoek tussen 9 uur en 14.30 bij ons bent. Voor koffie/thee en lunch wordt gezorgd. Ook kunt u tussen de middag even uitrusten. Het onderzoek kan door de lange duur vermoeiend zijn.

U krijgt de uitslag van het onderzoek tijdens een controlebezoek aan de polikliniek geriatrie. Dit controlebezoek duurt ongeveer een half uur.

Voorbereiding thuis
Trek bij uw bezoek aan de polikliniek gemakkelijk zittende kleding aan, dit is prettiger voor uzelf tijdens het onderzoek. In het kader van het onderzoek is het voor ons belangrijk dat er iemand met u mee komt die u goed kent.

Waar moet u zijn?
De valpoli bevindt zich op de polikliniek geriatrie.

afbeelding pat-11
NIEUWS
Vertel me Gelre: Ik heb een spatader. Wat kun je doen om mij te helpen? (10-05-2012)

22 mei: informatiestands over schildklierziekten (10-05-2012)

Gelre ziekenhuizen Apeldoorn start met voorlichtingsbijeenkomsten hormoontherapie (03-05-2012)

maandag 14 mei: Informatiebijeenkomst over borstvoeding in Gelre Apeldoorn (03-05-2012)

VOORLICHTING

Maandelijks vinden er in Gelre ziekenhuizen bijeenkomsten plaats rondom één specifieke aandoening (bijvoorbeeld pijn op de borst, astma of lyme) .

Alles wat u wilt weten over een bepaald probleem vertellen wij u tijdens deze avonden, die de titel "Vertel me Gelre" hebben meegekregen.

De bijeenkomsten zijn telkens op een maandagavond van 19.30 tot 21.00 uur.
De zaal gaat open om 19.00 uur, we ontvangen u dan graag met een kopje koffie.
In Apeldoorn vinden de avonden plaats in het Auditorium, in Zutphen in het restaurant.  Lees meer.